Nahlížení do rejstříků registrovaných církví a náboženských společností, evidovaných právnických osob, svazů církví a náboženských společností
3. Pojmenování (název) životní situace
Nahlížení do rejstříků registrovaných církví a náboženských společností, evidovaných právnických osob, svazů církví a náboženských společností
4. Základní informace k životní situaci
Podle zákona č. 3/2002 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech), ve znění pozdějších předpisů, a podle vyhlášky č. 232/2002 Sb., kterou se provádí zákon o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vede Ministerstvo kultury rejstříky registrovaných církví a náboženských společností (dále jen "CNS"), evidovaných právnických osob (dále jen "EPO") a svazů církví a náboženských společností (dále jen "svaz CNS").
5. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
Rejstříky se skládají z části veřejné a z části neveřejné. Kdo může do veřejné části rejstříků nahlížet, není zákonem omezeno.
Do neveřejné části se umožňuje nahlédnout osobě pověřené CNS, EPO nebo svazem CNS, pokud se jich zápis týká, a dále žadatelům, kteří osvědčí právní zájem a jimž lze nahlédnutí do rejstříků umožnit, pokud tomu nebrání zvláštní právní předpis (zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů).
6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace
Splnění všech požadovaných náležitostí.
7. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace
O nahlédnutí do rejstříků musíte písemně požádat.
Do veřejné části rejstříků můžete nahlédnout pouze v úředních hodinách a pořizovat si z nich výpisy nebo opisy lze pouze v přítomnosti zaměstnance Ministerstva kultury.
8. Na které instituci životní situaci řešit
10. Jaké doklady je nutné mít s sebou
Příslušné pověření, osobní doklady.
11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici
Předepsané formuláře nejsou stanoveny.
12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit
V souvislosti s poskytováním informací z rejstříků je Ministerstvo kultury oprávněno žádat úhradu ve výši nákladů spojených s vyhledáváním informací, pořízením kopií, opatřením technických nosičů dat a s odesláním informací žadateli.
13. Jaké jsou lhůty pro vyřízení
Lhůty pro vyřízení nejsou stanoveny.
14. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace
Další účastníci nejsou stanoveni.
15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány
Další činnosti nejsou stanoveny.
16. Elektronická služba, kterou lze využít
Tuto situaci není možné řešit zasláním žádosti elektronickou poštou.
28. Popis byl naposledy aktualizován
18.04.2018
29. Datum konce platnosti popisu
Bez časového omezení.